Thursday, January 26th 2023
Sty
2013
2

Zabytki w Polsce

Niedawno została uruchomiona aplikacja stworzona przez Narodowy Instytut Dziedzictwa, z jej wykorzystaniem będziemy mieli możliwość zapoznania się z wieloma cennymi informacjami, które dotyczą naszych rodzimych zabytków.

Program jest świetny zarówno dla osób interesujących się szerzej zabytkami jak i również dla ludzi, którzy mają wolną chwilę podczas podróży i chcieliby zagospodarować ją w jakiś ciekawy sposób. By cieszyć się możliwościami aplikacji należy za pośrednictwem GPS określić miejsce, w którym aktualnie się znajdujemy, po tym zabiegu ujrzymy informacje związane z zabytkami położonymi w okolicy. Każda informacja, która pojawia się w bazie aplikacji opracowywane są przez ekspertów, którzy odpowiedzialni są za ochronę dziedzictwa kulturowego w Polsce. Od teraz wszyscy mogą zapoznać się z historią i innymi ciekawymi danymi dotyczącymi określonego zabytku oraz obejrzeć zdjęcia (użytkownik posiada dodatkowo dostęp do archiwalnych plików). Za sprawą tychże informacji wiemy doskonale jakie miejsce chcielibyśmy zobaczyć. Na chwilę obecną wersja aplikacji, która jest dostępna zawiera dane o 168 obiektach zabytkowych mieszczących się na terenie naszego kraju. Informacje o pozostałych zabytkach będą systematycznie dodawane do biblioteki programu.

W razie gdyby ktoś posiadał jakieś nurtujące go pytania na temat zabytków albo wyświetlanych w aplikacji zdjęć może skontaktować się z Narodowym Instytutem Dziedzictwa.Podobne Artykuły

One Comment on “Zabytki w Polsce”

  1. W końcu jakaś interesująca aplikacja, która różni się od zalewu syfu, który tylko zapycha telefon. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.

 Derek Carrier Womens Jersey