Thursday, January 26th 2023
Mar
2013
7

Nowe statystyki Androida – Gingerbread wciąż na podium

Google systematycznie wypuszcza w eter bieżące statystyki ukazujące procentowy rozkład z każdej wydanej dotąd wersji Androida. Wszelkie publikowane dane zbierane są przez grupę specjalistów pracujących dla Google Play, więc można mieć pewność, że są one w miarę precyzyjne. Wczoraj ukazał się najnowszy wykres przedstawiający popularność poszczególnych wersji systemu.

Bazując na wspomnianym wykresie można zauważyć, że Gingerbread, który już jakiegoś czasu jest liderem w zestawieniu powoli zaczyna tracić na znaczeniu, jednak mimo to wciąż jest najbardziej popularną wersją Androida (44,2%). W tym przypadku nie ma co się spodziewać, że w najbliższym czasie jego pozycja zostanie zagrożona, aktualne rokowania nie wróżą detronizacji tejże wersji. Drugie miejsce należy do IceCream Sandwich, który znalazł zastosowanie w 28,6% urządzeń działających pod kontrolą Androida. Biorąc pod uwagę wynik z poprzedniego miesiąca jego udział w rynku zmalał o 0,4 punktu procentowego. Jest to zapewne spowodowane tym, że na kolejnych urządzeniach aktualizuje się oprogramowanie.

Całkiem spory wzrost odnotował Jelly Bean, który w tej chwili ma 16,5% udziałów całego rynku. Biorąc pod uwagę fakt, że ta wersja systemu miała dawno swoją premierę nie jest to fenomenalny wynik, choć wzrost popularności o 3% można uznać za całkiem niezły.Podobne Artykuły

No Comments on “Nowe statystyki Androida – Gingerbread wciąż na podium”

No one has commented on this entry yet.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.

 Derek Carrier Womens Jersey