Thursday, January 26th 2023
Sty
2013
8

Najnowsze statystyki rynku mobilnego

ComScore to firma, która w ostatnim czasie opublikowała najnowsze statystyki dotyczące branży mobilnej. Jak wygląda kondycja największych firm funkcjonujących aktualnie na rynku? Otóż Android i Apple odnotowały niewielki wzrost, za to RIM oraz Microsoft tracą. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że w dalszym ciągu liderem wśród producentów zostaje firma Samsung.

W pierwszej kolejności przeanalizowane zostały systemy operacyjne, w które wyposażone są smartfony. Informacje pochodzą z terenu Stanów Zjednoczonych, zostały one zebrane w przeciągu trzech miesięcy, kończąc na listopadzie 2012 roku. Według grupy ludzi przeprowadzających analizę system Android zyskał 1.1% udziałów w rynku. Zielony robot jest na chwilę obecną w posiadaniu 53.7% ogólnego udziału pośród mobilnych systemów. Apple wraz ze swym iOS także zyskuje, aktualnie ma 35%, taki wynik zagwarantował wspomnianej wcześniej firmie drugie miejsce na liście. RIM i Microsoft tracą udziały, natomiast Symbian jest niemal całkowicie wyparty ponieważ posiada jedynie 0.5%.

ComStore zbadało również to jak wygląda udział poszczególnych producentów. Na szczycie listy niezmiennie góruje firma Samsung, która posiada niemalże 27% udziałów w rynku. Zyskała ona 1.2% względem sierpnia. Drugie miejsce na podium należy do Apple (18,5%), w przeciągu trzech miesięcy producent zyskał 1.4%. Firmy, które tracą udziały to: LG, Motorola oraz HTC.Podobne Artykuły

No Comments on “Najnowsze statystyki rynku mobilnego”

No one has commented on this entry yet.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.

 Derek Carrier Womens Jersey