Thursday, January 26th 2023
Lut
2013
21

Magia i Miecz wkrótce na tabletach

Firmy Nomad Games wraz z Games Workshop już jakiś czas temu zapowiedziały, że pracują nad elektroniczną wersją gry planszowej Talisman, w Polsce można ją kojarzyć pod inną nazwą, która brzmi „Magia i Miecz”. Gra ma ukazać się na iPodzie 28 lutego, zaraz po tym trafi także na urządzenia obsługiwane przez Androida.

Pierwsze informacje podkręcają atmosferę wokół tego tytułu i sprawiają, że każdy fan takiej rozgrywki jest na skraju wytrzymałości oczekując na mobilną wersję gry. Talisman Prolouga ma zaoferować oryginalną, wydaną w latach ‘80 kampanię dostosowaną do najnowszych zasad czwartej edycji gry. Osoby obawiające się, że rozgrywka szybko stanie się monotonna i nużąca mogą porzucić swoje wątpliwości ponieważ gra będzie generować losowe zadania i losowych przeciwników, dzięki czemu każde kolejne podejście do Talisman’u będzie różniło się od poprzednich. Istotną informacją jest, to że jak na razie wyłącznie na komputerach osobistych będzie można zagrać ze znajomymi, na tabletach z takiej możliwości będzie można skorzystać dopiero pod koniec roku. Gracz ma do wyboru dziesięć postaci, którymi będzie poruszał się od zewnętrznej części planszy do jej centrum, na każdym polu losując kartę, która może okazać się skarbem lub zwiastunem walki. Głównym zadaniem jest przetrwanie i obrona przed rozmaitymi zagrożeniami oraz zdobycie Korony Władzy. Czas gry będzie zbliżony do około dwóch godzin.

Osoby, które nigdy wcześniej nie słyszały o grze Talisman mogą sprawdzić wersję demonstracyjną, za jej sprawą zobaczą na czym polega jej fenomen.Podobne Artykuły

One Comment on “Magia i Miecz wkrótce na tabletach”

  1. Nie mogę się już doczekać. 🙂

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.

 Derek Carrier Womens Jersey