Thursday, January 26th 2023
Sty
2013
29

Globalne statystyki: Android na podium!

Właśnie ukazały się najnowsze informacje dotyczące światowego rynku smartfonów. W dalszym ciągu niekwestionowanym liderem jest Android, natomiast iOS utrzymuje tendencję spadkową, znajdując się daleko w tyle.

Grupa Strategy Analytics wykonała pomiar telefonów komórkowych, które zostały wysłane do sprzedaży na całym świecie w ostatnim kwartale 2012 oraz w trakcie całego roku. Statystyki pokazują jak mocno w ostatnim czasie rozwinęła się branża sprzętu mobilnego, tylko w czwartym kwartale wysłano mniej więcej 150 milionów urządzeń wyposażonych w system Android. W przeciągu całego roku wysłano prawie 479 milionów smartfonów. Jeżeli chodzi o iOS, ich wynik jest znacznie mniejszy i wynosi kolejno 48 oraz 136 milionów.

Dokonano także porównania globalnego udziału w rynku systemów operacyjnych na telefony komórkowe. Podobnie jak w pierwszej analizie, tutaj również dominuje Android z oszałamiającym udziałem wynoszącym aż 70% pod koniec roku. iOS posiada aktualnie jedynie 22%. Jak łatwo się domyślić dwa wspomniane systemy zyskały kosztem innych (Symbian i Blackberry).Podobne Artykuły

2 komentarze on “Globalne statystyki: Android na podium!”

  1. W sumie należało się tego spodziewać, iOS głównie swoich zwolenników ma w Stanach, w Azji i Europie zdecydowanie Android.

  2. Nie dziwię się temu wcale. Miałem okazję korzystać z systemów obu tych firm i Samsunga i Apple, zdecydowanie stoję za Androidem

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.

 Derek Carrier Womens Jersey