Thursday, January 26th 2023
Lis
2012
20

Fałszywe aplikacje w Google Play!

Gdyby ktoś mnie obudził w środku nocy i zapytał jakie aplikacje są jednymi z najpopularniejszych, obecnych na iOS powiedziałbym mu bez cienia wątpliwości, że kryją się one pod nazwami: iPhoto, iMovie, Keynote, Numbers, Pages i oczywiście Garageband.

Całkiem niedawno w ofercie Google Play pojawiły się pozycje będące odpowiednikami wyżej wymienionych aplikacji, które zostały tam zamieszczone przez autora o nazwie Apple Inc. Jednak po zweryfikowaniu każdego z nadesłanych z tego konta plików, okazało się, że są one fałszywe, a także to, że firma Apple z owym wydarzeniem nie miała nic wspólnego. Na szczęście wszystkie zostały szybko usunięte przez administratorów serwisu. Teraz pozostała tylko kwestia osób, którym „udało się” pobrać i niestety stracić pieniądze na jedną z tych aplikacji. Otóż powinny one niezwłocznie usunąć je ze swojego smartfonu, to samo dotyczy ludzi posiadających tablety.

W tym momencie pozostaje tylko docenić, to że ludzie odpowiedzialni za sklep Google Play potrafili w miarę szybko wykryć problem i go usunąć. Nasuwa się jednak jedno istotne pytanie, jak mogło do takiej sytuacji w ogóle dojść? Odpowiedź może wydawać się banalna, ale winę ponosi system zabezpieczeń, który jak widać nie jest przygotowany na wszystkie ewentualności. Osoby stojące za bezpieczeństwem powinny wyciągnąć odpowiednie wnioski z tej lekcji.Podobne Artykuły

No Comments on “Fałszywe aplikacje w Google Play!”

No one has commented on this entry yet.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.

 Derek Carrier Womens Jersey